Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Angličtina od útlého věku – zbytečnost nebo výhoda pro děti?

8. 03 2012 | Buďte moudrým rodičem a pořiďte Vašemu dítěti konkurenční výhodu – anglicky bude mluvit jako česky. Angličtina pro děti již od 18 měsíců.

V naší Česko–anglické školce Domeček mají děti kontakt s angličtinou již od 18 měsíců a dle našich zkušeností a také dle většinového názoru psychologů je to jenom ve prospěch dítěte. Děti do 3 let jsou „jako houby“. Nasávají ze svého okolí neuvěřitelné množství informací, učí se opakováním a napodobováním. Angličtinu ty nejmladší děti přijímají velmi přirozeně a hravě. Nejde o učení cizího jazyka, jak ho známe my dospělí, ale o velmi přirozené osvojování.

V Domečku, protože jsme česko–anglická školka, rozdělujeme poměr a způsob osvojování si angličtiny adekvátně věku dítěte. V každé třídě Domečku je český učitel a také rodilý mluvčí. Protože spousta dětí do 2 let nemluví ani svým mateřským jazykem, je důležité „spojit“ jazyk s osobou, prostorem nebo symbolem. V nejmenší třídě od 18 měsíců do 3 let používáme maňáska Teddyho.

Teddy je pro děti symbolem anglického jazyka a ve chvíli, kdy je ve třídě, zpíváme a mluvíme anglicky. I ty nejmenší děti si tak vytvoří k angličtině srdečný vztah a v pozdějším věku pak vůbec nepoznají jazykovou bariéru, se kterou bojovala generace jejich rodičů.

Velmi přirozenou cestou osvojování angličtiny je pravidelný kontakt s rodilým mluvčím. Děti naslouchají a na začátku opakují a učí se základní slovíčka jako např. „thank you“, „please“ a postupně si slovní zásobu rozšiřují, a to velmi přirozeně pomocí písní, her, obrázků a pravidelných rituálů.

Obrovskou výhodou výuky jazyka v tak útlém věku je, že si děti jazyk osvojují obdobnou cestou jako ten mateřský a stávají se často bilingvními.

Více info: www.msdomecek.cz .

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO