9. ročník soutěže Česko zpívá zaznamenal rekordní počet zájemců

Soutěž Česko zpívá letos zaznamenala rekordní počet zájemců. Do 9. ročníku se přihlásilo 505 zpěváků. V minulém ročníku pořadatelé zaregistrovali 451 přihlášek, rok předtím 345. O první ročník pěvecké soutěže v roce 2007 projevilo zájem jen 75 začínajících zpěváků. Následné výběrové kolo se budu konat 2. března v Praze. ČTK dnes o tom za pořadatele soutěže informovala Helena Šebestová.

Zájem je i o další hudební soutěže. Například do 2. ročníku tuzemského kola mezinárodní soutěže GBOB (The Global Battle of the Bands) se zaregistrovalo 500 hudebních skupin. Prvního ročníku se zúčastnilo 380 kapel různých žánrů. 
    
Úspěšní účastníci soutěže Česko zpívá mohou získat mimo jiné originální kovanou sošku z dílny uměleckého kováře, atraktivní věcné ceny, studiovou nahrávku a možnost veřejně prezentovat svůj talent. V porotě zasednou odborníci a zástupci tuzemské hudební scény. Patronkou soutěže je zpěvačka Kamila Nývltová. 
    
Soutěž Česko zpívá vznikla v roce 2007 pod názvem Podhorský čtyřlístek. Mezi její úspěšné účastníky patří například zpěvačka Markéta Konvičková nebo finalista Česko Slovenské Superstar Michal Šeps, který zde získal cenu diváků. Další účastníci soutěže Josef Fečo a Veronika Mertová účinkují v muzikálu The Addams Family. 
 
zdroj: ČTK