Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

V neděli bude hostem písničkář Petr Linhart

9. 06 2010 | Červnové pokračování koncertů z cyklu Třináctého na třináctce, v neděli 13. června 2010 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí, do kterého si východočeský písničkář a frontman skupiny Oboroh Slávek KLECANDR zve rozličné hudebníky, bude hudebně krajinomalebné. Hostem večera bude hledač tajemných a posvátných míst na mapách Čech, tichý muž s tichou elektrickou kytarou, písničkář Petr LINHART se skupinou 29 Saiten.

Červnové pokračování koncertů z cyklu Třináctého na třináctce, v neděli 13. června 2010 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí, do kterého si východočeský písničkář a frontman skupiny Oboroh Slávek KLECANDR zve rozličné hudebníky, bude hudebně krajinomalebné. Hostem večera bude hledač tajemných a posvátných míst na mapách Čech, tichý muž s tichou elektrickou kytarou, písničkář Petr LINHART se skupinou 29 Saiten.
Obklopen instrumentální extratřídou představí nejen písně z alba Sudéta (nominace na cenu Anděl 2007), ale i novinky z neméně silného alba Autobus do Podbořan. Koncert se koná v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), doporučené vstupné je 90 Kč a vstup bezbariérový.
Tento večer finančně podpořila Nadace Život umělce.

Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: ,,Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje."   http://www.oboroh.cz  

Hudební publicista Ondřej Bezr o Petru Linhartovi ve své recenzi CD Autobus do Podbořan pro IDNES.CZ píše: ,,Svůj žánr označuje "landscape folk" a je to docela přesné. Nejenže jej k tvorbě písní inspiruje krajina a příběhy, které se v ní odehrávají nebo odehrály, ale sound jeho desek přímo takové krajiny s neobyčejnou naléhavostí evokuje. Petr Linhart do svých písniček dokázal otisknout skutečně zcela originální, vlastní hlubokou stopu. Takovou, jakou za sebou nechává při svých inspirativních procházkách sudetskou krajinou. Album laděním i tematicky přímo navazuje na Linhartův sólový debut Sudéta. Jeho nálada vlastně není až tak vzdálena ani Linhartově domovské skupině Majerovky brzdové tabulky, spojuje je cit pro jisté tajemno i schopnost dosáhnout "širokého" soundu za pomoci relativně minimalistických prostředků."   http://www.petrlinhart.cz  

Místa je možné si rezervovat do sobotní půlnoci 12. 6. na této mailové adrese. Více informací najdete na www.trinactnatrinact.blog.cz.

Diskuse

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO